Botoks na zmarszczki dynamiczne i statyczne

Botoks na zmarszczki dynamiczne i statyczne

Botoks stał się w ostatnim czasie najpopularniejszą metodą usuwania zmarszczek. Jego efekty są niemal natychmiastowe, a działanie nieporównywalnie bardziej skuteczne od zwykłego kremu przeciwzmarszczkowego.

Czym jest botoks?

Botoks, a właściwie toksyna botulinowa, wykorzystywany jest przy wygładzaniu zmarszczek mimicznych. Na niewiele zda się przy tych statycznych – w ich przypadku najlepiej sprawdzi się wypełniający kwas hialuronowy. Głównym działaniem botoksu jest hamowanie działania neuroprzekaźnika, który odpowiada za przesyłanie impulsów elektrycznych na linii nerwy – mięśnie. Sprawia to, że mięśnie w miejscu wstrzyknięcia toksyny „zamarzają”. Po zastosowaniu botoksu twarz zyskuje bardziej młodzieńczy wygląd i jest wypoczęta. Nawet po upływie działania toksyny zmarszczki mimiczne ulegają znacznemu spłyceniu i nie wracają już do poprzedniej głębokości.

Zmarszczki dynamiczne powstają w miejscach, gdzie skóra, pod wpływem skurczów mięśni, pracuje najbardziej intensywnie. Wraz z wiekiem spada jej zdolność do regeneracji – dlatego w tych newralgicznych miejscach pojawiają się wgłębienia, których nasz organizm nie jest już w stanie rozprostować. Botoks hamuje skurcze mięśni, działa też na nie rozluźniająco – twarz staje się mniej spięta, a zmarszczki rozprostowują się. Efekt jest niemal natychmiastowy – bruzdy zaczynają znikać po 2-3 dniach od momentu wstrzyknięcia toksyny. Zabieg trzeba jednak powtórzyć mniej więcej po pół roku.

Jak wygląda zabieg?

Zastosowanie botoksu nie wymaga żadnych szczegółowych badań diagnostycznych i jest wykonywane w warunkach ambulatoryjnych – zabieg jest szybki i bezbolesny. Jedynymi przeciwwskazaniami do jego wykonania są uczulenie na któryś ze składników preparatu lub zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego.

W czasie zabiegu wykonuje się nakłucia bardzo cienką igłą, dlatego są one często porównywalne do „ugryzień komara”. Przy ich okazji stosuje się jedynie delikatne środki miejscowo znieczulające. Nakłuć wykonuje się od trzech do ośmiu, w zależności od miejsca wprowadzania toksyny. Po zabiegu przez około 4 godziny należy unikać pochylania głowy i masażu nakłutych mięśni. Do godziny po wstrzyknięciu toksyny należy ćwiczyć mięśnie mimiczne.

Botoks w kremie na zmarszczki dynamiczne i statyczne

Ze względu na ciężkie warunki przechowywania toksyny botulinowej (ta do zabiegu musi stale być trzymana w lodówce) nie znajdziemy jej w kremie przeciwzmarszczkowym. Te preparaty, które najczęściej nazywane są „botoksem w kremie”, zawierają związki z grupy oligopeptydów, które mają małe działanie relaksacyjne. Nie wnikają też w głębokie warstwy skóry, a działają tylko powierzchniowo. Jednak przez swoje działanie rozluźniające, świetnie sprawdzą się do stosowania po właściwym zabiegu wstrzyknięcia botoksu.

Inne sposoby

Informacje o zmarszczkach na czole: Jaki krem na zmarszczki na czole?
Jeżeli chcesz poznać ciekawe, domowe metody na niwelowanie zmarszczek – zajrzyj na stronę w linku.
Warto też czytać artykuły na tej stronie http://zmarszczka-lwia.info.pl/

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz pytania lub chcesz zasugerować nam ciekawy temat o zmarszczkach - napisz wiadomość, a chętnie odpowiemy.
Pisz na: info@zmarszczki-statyczne.net.pl