Co na zmarszczki mimiczne?

Co na zmarszczki mimiczne?

Zmarszczki mimiczne to zmarszczki, które na twarzy pojawiają się najczęściej jako pierwsze. Powstają w wyniku częstego uśmiechania się, ruchu brwi czy mrużenia oczu, a więc przyczynia się do nich ekspresja twarzy, która powoduje kurczenie mięśni. Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się u osób bardzo młodych, po 20. roku życia. W jaki sposób można się ich pozbyć?

Co na zmarszczki mimiczne będzie najlepsze?

Pojawiające się na twarzy zmarszczki mimiczne świadczą o utracie elastyczności skóry. Czasem, gdy zmarszczki są jeszcze płytkie, może wystarczyć odpowiedni krem (np. Richevon) – powinien zawierać w swoim składzie przede wszystkim kolagen i białko, a także wykazywać właściwości nawilżające. Nie należy zapominać, że to głównie dzięki dobremu nawilżeniu skóry, na twarzy nie pojawia się więcej zmarszczek.
Ważna jest również dieta – dlatego chcąc uniknąć powstania lub pogłębienia zmarszczek mimicznych, należy przyjrzeć się swojemu codziennemu jadłospisowi. Powinien być bogaty w warzywa i owoce, a więc źródło witamin i minerałów, najlepiej też zrezygnować z nadmiernego spożywania cukru, alkoholu i innych używek.

Kiedy krem i dieta to za mało…

Jeśli zmarszczki mimiczne są już głębokie, nawet bardzo kosztowny krem nie pomoże. W takim przypadku należałoby sięgnąć do innych metod. Mowa tu o wstrzykiwaniu botoksu lub kwasu hialuronowego w miejsca na twarzy, gdzie znajdują się zmarszczki.
Botoks to toksyna botulinowa (oczyszczona) – po jej wstrzyknięciu w skórę na pewien czas rozluźnia mięśnie twarzy, dzięki czemu powstałe już zmarszczki spłycają się, a kolejne nie pojawiają się. Taki efekt utrzymuje się zazwyczaj do 6-8 miesięcy (mięśnie w danej partii twarzy po prostu odpoczywają).
Z kolei kwas hialuronowy to związek, który występuje także w ludzkim organizmie – odpowiada za wiązanie wody w naskórku, dzięki czemu skóra utrzymuje właściwy poziom nawilżenia. Ostrzykiwanie zmarszczek mimicznych kwasem hialuronowym sprawia, że zmarszczki wygładzają się pod wpływem przywrócenia poziomu nawilżenia skóry. Efekt utrzymuje się najczęściej przez 9-12 miesięcy.

Co na zmarszczki mimiczne – domowe sposoby

Chcąc uniknąć pogłębienia zmarszczek mimicznych, należałoby nauczyć się panować nad swoją ekspresją – czasem mrużymy oczy lub podnosimy czoło bez powodu, z przyzwyczajenia. Choć na początku kontrolowanie mimiki może być trudne, może przynieść dobre rezultaty, a mięśnie twarzy nie będą niepotrzebnie się kurczyć. Warto też każdego dnia delikatnie masować czoło, okolice oczu i ust (masaż powinien trwać kilka minut, wykonuje się go ruchami okrężnymi). Do powstawania zmarszczek mimicznych przyczynia się też częste korzystanie z solarium i długa ekspozycja ciała na słońce – warto więc zrezygnować z długich kąpieli słonecznych, choćby na rzecz kosmetyków samoopalających.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

Logged in as . Log out?

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Inne sposoby

Informacje o zmarszczkach na czole: Jaki krem na zmarszczki na czole?
Jeżeli chcesz poznać ciekawe, domowe metody na niwelowanie zmarszczek – zajrzyj na stronę w linku.
Warto też czytać artykuły na tej stronie http://zmarszczka-lwia.info.pl/

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz pytania lub chcesz zasugerować nam ciekawy temat o zmarszczkach - napisz wiadomość, a chętnie odpowiemy.
Pisz na: info@zmarszczki-statyczne.net.pl