Ćwiczenia – najlepszy sposób na zmarszczki mimiczne!

Ćwiczenia – najlepszy sposób na zmarszczki mimiczne!

Zmarszczki mimiczne pojawiają się na skutek częstego kurczenia się mięśni odpowiadających za mimikę twarzy. Często borykają się z nimi osoby bardzo młode, w wieku 20-25 lat. Zmarszczki mimiczne sprawiają, że wyraz twarzy się zmienia i nabiera bardziej surowego, groźnego charakteru. Można sobie jednak z nimi skutecznie poradzić – wystarczy codziennie wykonać kilka prostych ćwiczeń.

Sposób na zmarszczki mimiczne – facefitness

Facefitness czy też joga twarzy to określenia na ćwiczenia umożliwiające pozbycie się niechcianych i nieestetycznie wyglądających zmarszczek mimicznych. Ćwiczenia te są niezwykle łatwe, do tego możemy je wykonywać w dowolnym momencie – wystarczy wygospodarować sobie 5-10 minut wolnego czasu. Facefitness bardzo korzystnie wpływa na kondycję i elastyczność skóry, dzięki czemu nie musimy wydawać pieniędzy na kosztowne zabiegi medycyny estetycznej. Ćwiczenia warto wykonywać już w młodym wieku – dzięki temu można skutecznie opóźnić procesy powstawania zmarszczek i dłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Czytaj więcej o facefitness!

Ćwiczenia na zmarszczki wokół ust

Zmarszczki mimiczne często tworzą się wokół ust – zwłaszcza, gdy często się śmiejemy i uśmiechamy. Aby zapobiec ich powstawaniu, wystarczy codziennie wykonać następujące ćwiczenia:

  • Ćwiczenie 1 – ściągamy usta w tzw. „dziubek” i wyciągamy mocno do przodu. Pozostawiamy tak napięte usta przez 10 sekund, następnie rozluźniamy i powtarzamy ćwiczenie 3-5 razy. Można nieco utrudnić sobie zadanie, przykładając do ust palec wskazujący i środkowy.
  • Ćwiczenie 2 – rozchylamy delikatnie usta i wysuwamy je do przodu. Powinny pozostać w takiej pozycji przez 10 sekund, a po upływie tego czasu należy je rozluźnić. To ćwiczenie również powtarzamy 3-5 razy.
  • Ćwiczenie 3 – po kolei wypowiadamy samogłoski: a, e, i, o u (przy czym wymowa powinna być wyraźna i niemal przesadna). Każdą samogłoskę wypowiadamy w ten sposób minimum 10 razy.

Ćwiczenia na lwią zmarszczkę

Lwia zmarszczka powstaje na czole, w okolicy brwi (a dokładniej pomiędzy nimi). Przyjmuje formę pojedynczej lub podwójnej pionowej bruzdy i pojawia się w wyniku zbyt częstego marszczenia brwi. Ćwiczenia umożliwiające likwidację lwiej zmarszczki są bardzo proste:

  • Ćwiczenie 1 – stajemy przed lustrem i do skóry pomiędzy brwiami przykładamy palec środkowy oraz wskazujący. Następnie staramy się zmarszczyć brwi tak, by maksymalnie się do siebie zbliżyły. Podczas wykonywania tego ćwiczenia palce powinny uniemożliwiać powstanie na skórze pomiędzy brwiami charakterystycznej zmarszczki. Powtarzamy je 10 razy.
  • Ćwiczenie drugie – przykładamy dół dłoni do skóry pomiędzy brwiami, jej górna część powinna opierać się na czubku głowy. Następnie przyciskamy dół dłoni do skóry tak, by się napięła i powtarzamy czynność 10 razy.

Ćwiczenia na zmarszczki wokół oczu

W wyniku częstego mrużenia oczu, przy ich zewnętrznych kącikach często tworzą się tzw. kurze łapki. Oto przykładowe ćwiczenie pozwalające się ich pozbyć:

  • Ćwiczenie 1 – mrużymy oczy tak, by nie poruszać ustami ani policzkami – ruszają się tylko oczy. W taki sposób mrużymy powieki przez 10 sekund, następnie rozluźniamy i powtarzamy 10 razy.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

Logged in as . Log out?

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

One comment

  • Rimiel7 września 2018 at 14:35Reply

    Oj tam, myślę, że te ćwiczenia na zmarszczki na nie wiele się zdadzą, jeżeli nie zadbamy o codzienną pielęgnację.

Inne sposoby

Informacje o zmarszczkach na czole: Jaki krem na zmarszczki na czole?
Jeżeli chcesz poznać ciekawe, domowe metody na niwelowanie zmarszczek – zajrzyj na stronę w linku.
Warto też czytać artykuły na tej stronie http://zmarszczka-lwia.info.pl/

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz pytania lub chcesz zasugerować nam ciekawy temat o zmarszczkach - napisz wiadomość, a chętnie odpowiemy.
Pisz na: info@zmarszczki-statyczne.net.pl