Czy kwas hialuronowy jest dobry na zmarszczki mimiczne na czole?

Czy kwas hialuronowy jest dobry na zmarszczki mimiczne na czole?

Zmarszczki mimiczne na czole pojawiają się już w młodym wieku i wraz z wiotczeniem skóry, stają się coraz bardziej widoczne. Aby je wyeliminować, warto sięgnąć po kwas hialuronowy, który skutecznie wypełni ich przestrzeń, wygładzając czoło i nadając całej twarzy, znacznie lepszego wyglądu.

Dlaczego kwas hialuronowy tak dobrze wygładza zmarszczki mimiczne na czole?

Po pierwsze jest to naturalny składnik naszej skóry, który pobudza ją do produkcji włókien kolagenowych. Jednocześnie skutecznie chroni przed rozwojem wolnych rodników. Jego sekretne działanie tkwi w fakcie, iż posiada silne właściwości higroskopijne i poprzez wiązanie dużych ilości wody, może znacząco nawilżać komórki naszej skóry. To zaś bezpośrednio przekłada się na jej dobrą kondycję. Właściwy poziom kwasu hialuronowego nie jest nam dany na zawsze. Z wiekiem jego produkcja się zmniejsza, co powoduje powstawanie zmarszczek. Początkowo najbardziej widoczne są te mimiczne, które wytwarzamy na skutek wielokrotnego napinania mięśni twarzy. Na czole pojawiają się one na skutek ruchu mięśni, odpowiedzialnych za podnoszenie brwi. Jeżeli uzupełnimy je kwasem hialuronowym, to pobudzimy skórę do odbudowy, zatrzymując proces starzenia a nawet cofając go.

Jak wygląda zabieg?

Chcąc usunąć zmarszczki mimiczne na czole, należy wykonać zabieg wstrzyknięcia w ich rejonie, odpowiednio dobranego preparatu, który będzie zawierał kwas hialuronowy. Środek jest wstrzykiwany za pomocą igły, którą nakłuwa się każdą zmarszczkę w kilku miejscach bądź przy użyciu tzw. kaniuli – wtedy wkłucie jest jedno po każdej stronie bruzdy. Na koniec wykonywany jest masaż, który ma pomóc w jednolitym i właściwym rozprowadzeniu zaaplikowanego preparatu. Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym (skóra zostaje posmarowana odpowiednią maścią znieczulającą).

Rezultaty zabiegu i czas jego działania

Tuż po zabiegu bruzdy są już widocznie spłycone oraz można liczyć na efekt nawilżenia skóry całego czoła. Najlepsze rezultaty wypełnienia widać zazwyczaj po kilku tygodniach od zabiegu. Efekt utrzymuje się w większości przypadków, przez co najmniej pół roku, chociaż jest to kwestia indywidualna – uzależniona od wieku pacjenta oraz głębokości bruzd. Dlatego też, warto pomyśleć o zrobieniu wypełnienia w momencie, gdy zmarszczki nie są jeszcze zbyt głębokie. W przypadku wyraźnych bruzd, zalecana jest dwuetapowa aplikacja, która wykonuje się w odstępie około 3 do 4 tygodni. Warto pamiętać, że po zabiegu mogą pojawić się małe sińce w miejscu wkłucia, które znikają po kilku dniach.

Inne sposoby

Informacje o zmarszczkach na czole: Jaki krem na zmarszczki na czole?
Jeżeli chcesz poznać ciekawe, domowe metody na niwelowanie zmarszczek – zajrzyj na stronę w linku.
Warto też czytać artykuły na tej stronie http://zmarszczka-lwia.info.pl/

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz pytania lub chcesz zasugerować nam ciekawy temat o zmarszczkach - napisz wiadomość, a chętnie odpowiemy.
Pisz na: info@zmarszczki-statyczne.net.pl