Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne

Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne

Piękny owal twarzy i młoda, jędrna skóra to często gwarancja pewności siebie. Powstaje więc wiele sposobów, by zapobiec naturalnemu procesowi starzenia i opóźnić go. Kremy o coraz bardziej wyspecjalizowanych i pomysłowych składach mają zapewnić opóźnienie rozkładu kolagenu, a inne zatrzymać w komórkach wodę. Warto jednak zwrócić uwagę także na zmarszczki mimiczne – te, które nie powstają w związku z utratą pewnych substancji lub z biegiem czasu, lecz są spowodowane naturalnymi ruchami mięśni twarzy.

Tanio i skutecznie

Pierwszą linię frontu w walce ze zmarszczkami mimicznymi stanowią domowe sposoby. Są bardzo skuteczne, pod warunkiem, że stosuje się je regularnie, a zaczyna, gdy zmarszczki nie są jeszcze bardzo głębokie. Jest to więc świetny sposób na profilaktykę i drobne korygowanie niedoskonałości, które już zdążyły się wytworzyć. Jakie rady można znaleźć wśród najskuteczniejszych?

Domowy masaż

Świetnym wyjściem jest wykonywanie masażu twarzy, który przywraca odpowiednie krążenie. Dzięki temu komórki skóry są dobrze odżywione, sprężyste i niepodatne na zmiany kształtu. Masaż twarzy pobudza komórki także do zwiększonej produkcji kolagenu, a to właśnie on odpowiada za piękną, gładką twarz. Warto wykonywać go przy codziennym nakładaniu kremu – to dodatek, który wydaje się niepozorny, jednak ma wielką siłę.

Domowe sposoby na zmarszczki mimiczne to także ćwiczenia, które polegają na specyficznym napinaniu mięśni twarzy. Polegają one na przykład na ściąganiu ust w „dzióbek”, jak najszerszym otwieraniu oczu, nadymaniu policzków, szerokim otwieraniu ust z jednoczesnym cofaniem podbródka. Wzmocnione mięśnie lepiej utrzymują skórę i zapobiegają jej zwiotczeniu. Do tych sposobów można zaliczyć także kontrolowanie ruchów twarzy – nie chodzi oczywiście o stały, „kamienny” wyraz twarzy, a o zidentyfikowanie i pozbycie się szkodliwych nawyków, takich jak chociażby częste i zbędne marszczenie brwi. Dobrym nawykiem jest zaś noszenie okularów przeciwsłonecznych – dzięki nim cienka skóra wokół oczu będzie chroniona przed promieniowaniem znacznie przyspieszającym procesy starzenia.

Witaminy, maseczki i okłady

Wśród skutecznych środków na zmarszczki możliwych do znalezienia w każdym domu prym wiedzie ocet jabłkowy zmieszany z woda mineralną i używany jak tonik na okolice oczu. Warto uważać, żeby roztwór nie był zbyt silny. Nierafinowany olej kokosowy używany do masażu twarzy wspaniale odżywia skórę. Godny polecenia, zarówno jako element diety, jak i pielęgnacji zewnętrznej jest także olej lniany.  Podobnie jak ocet jabłkowy stosuje się także olejek rycynowy połączony z sokiem z cytryny. Sprzymierzeńcami w walce będą również zielone winogrona, papaja, banany i plastry ananasa stosowane jako witaminowe okłady. Zobacz jak działa olej z kiełków.

Kluczową kwestię zaś stanowi działanie od wewnątrz – picie dużych ilości wody i dbanie o wysoką zawartość witamin A, E i C w posiłkach. Orzechy i roślinne oleje są niezastąpionym dodatkiem do posiłków dla każdego, kto chce jak najdłużej zachować piękną skórę. Witaminę E w kroplach można także stosować miejscowo na zmarszczki, żeby je spłycić.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

Logged in as . Log out?

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Inne sposoby

Informacje o zmarszczkach na czole: Jaki krem na zmarszczki na czole?
Jeżeli chcesz poznać ciekawe, domowe metody na niwelowanie zmarszczek – zajrzyj na stronę w linku.
Warto też czytać artykuły na tej stronie http://zmarszczka-lwia.info.pl/

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz pytania lub chcesz zasugerować nam ciekawy temat o zmarszczkach - napisz wiadomość, a chętnie odpowiemy.
Pisz na: info@zmarszczki-statyczne.net.pl