Jak trenować zmarszczki mimiczne wokół ust?

Jak trenować zmarszczki mimiczne wokół ust?

Zmarszczki mogą pojawiać się w zasadzie w każdym wieku, zależnie od tego, jaki charakter ruchów mimicznych twarzy posiada dana osoba. Istnieją jednak sposoby, aby im zapobiec.

Zmarszczki wokół ust

Zmarszczki wokół ust czynią twarz starszą i sprawiają, że nabiera ona wyrazu srogości albo zdenerwowania. Istnieją jednak sposoby, aby je wyeliminować, potrzeba tylko nieco samozaparcia. Podstawowe jest unikanie grymasów twarzy, które sprawiają, że niechciane bruzdy się pogłębiają. W przypadku ust główną czynnością, podczas której tworzą się zmarszczki, jest jedzenie oraz uśmiechanie się. Takie pilnowanie się jest dość trudne, ponieważ niełatwo odzwyczaić się od tego, co zwykło się robić, nawet się nad tym nie zastanawiając. Nie jest to jednak niemożliwe, dlatego warto włożyć nieco wysiłku, który pozytywnie wpłynie na późniejszy wygląd skóry wokół ust.

Sposoby walki ze zmarszczkami

Podstawowym i najczęściej stosowanym sposobem na eliminację zmarszczek jest codzienna pielęgnacja skóry twarzy specjalnymi kosmetykami bogatymi w witaminy (np. krem nawilżający Richevon). Często jednak okazuje się, że kremy przeciwzmarszczkowe i inne substancje nie są wystarczające, aby zmarszczki zniknęły albo się nie pojawiły.
Innym sposobem na pozbycie się zmarszczek mimicznych wokół ust jest ich gimnastyka. Jakkolwiek nierealnie to brzmi, jest to możliwe. Chodzi o wykonywanie specjalnych ćwiczeń mających na celu wzmocnienie mięśni zlokalizowanych wokół ust. Bardzo ważne, aby raz rozpoczęte ćwiczenia kontynuować i wykonywać regularnie. Dopiero wtedy widoczne będą efekty.

Rodzaje ćwiczeń

Podejmowane ćwiczenia wcale nie muszą być trudne ani zajmować dużo czasu. Wystarczy kilka minut dziennie, oczywiście przy regularnym ich wykonywaniu, aby móc oglądać zaskakująco pozytywne efekty.
Na początek trzeba rozgrzać usta, aby były one przygotowane do całości fitnessu. Rozgrzewka polega na mocnym ściśnięciu górnej i dolnej wargi tak, aby powstała pozioma kreska, i aby nie było widać samych ust. Naciąganie powinno trwać ok. 10 sekund, należy je wykonać dwa razy.
Kolejne 10 sekund należy przeznaczyć na utworzenie dzióbka i jak najdalsze wysunięcie ściśniętych w ten sposób warg do przodu. Po 3-krotnym jego wykonaniu należy zwiększyć poziom trudności i ustawić na utworzonym dzióbku dwa palce. Mają one wciskać się w wargi i stawiać im opór.
Następne ćwiczenie polega na rozchyleniu ust i sięganiu nimi jak najdalej do przodu do momentu odczucia, że dalej się już nie da. Na to także trzeba poświęcić 3 serie po 10 sekund.
Już z czasów szkolnych znane jest ćwiczenie, dotyczące przesadnie dokładnego wymawiania samogłosek a, e, i, o, u. Ma ono na celu rozluźnienie mięśni wokół ust. Bardzo prostym ćwiczeniem jest też uśmiechanie się na kształt wypowiadania literki e.

Ponieważ zmarszczki mimiczne wokół ust nie są mile widziane, powstały specjalne ćwiczenia, które je eliminują. Warto się im poświęcić, bo tylko ich regularne wykonywanie pomaga w spłyceniu niepożądanych zmarszczek. Czytaj więcej na temat ćwiczeń twarzy.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

Logged in as . Log out?

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

7 comments

 • Trusia2 września 2018 at 15:50Reply

  Facefitness mnie kiedyś śmieszył ale założyłam się z koleżanką że będę go robić 🙂 I dzięki takim ćwiczeniom na zmarszczki moja twarz się nieco „zmieniła” tzn jest taka bardziej promienna… Więc mała rada – nie śmiejcie się ani nie negujcie czegoś, czego nie spróbowaliście!

 • Oliwia5 września 2018 at 22:51Reply

  Wokół ust nie wiem czy ćwiczenia pomogą.. może coś na lwią zmarszczkę ale.. jeśli ktoś np długo palił i ma typowe zmarszczki palacza… musi zacząc mocniej działać..

  • Sara11 września 2018 at 16:52Reply

   Cwiczenia na zmarszczki plus masaże i richevon – naprawde spróbujcie bo efekty są

 • Cici18 września 2018 at 13:52Reply

  Ile trzeba robić takie ćwiczenia żeby zauważyć spłycenie zmarszczek?

  • Aga20 września 2018 at 17:54Reply

   Tak około 2 miesięcy – zrób sobie fotkę koniecznie, będzie ci łatwiej dostrzec zmianę.Wg mnie takie ćwiczenia na twarz nie każdemu pomogą, bo to zależy, jakie masz zmarszczki i co je spowodowało. 🙂

 • Roksi23 września 2018 at 16:55Reply

  Zaczynam dzisiaj z cwiczeniami wokol ust.. Trzymajcie kciuki bo ja nie mam nic do stracenia .. jeszcze chcę ten Richevon kupic ..

 • Taya25 września 2018 at 09:15Reply

  Trenować? Co? To zmarszczki można trenować?

Inne sposoby

Informacje o zmarszczkach na czole: Jaki krem na zmarszczki na czole?
Jeżeli chcesz poznać ciekawe, domowe metody na niwelowanie zmarszczek – zajrzyj na stronę w linku.
Warto też czytać artykuły na tej stronie http://zmarszczka-lwia.info.pl/

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz pytania lub chcesz zasugerować nam ciekawy temat o zmarszczkach - napisz wiadomość, a chętnie odpowiemy.
Pisz na: info@zmarszczki-statyczne.net.pl