Kiedy zacząć używać krem na zmarszczki mimiczne?

Kiedy zacząć używać krem na zmarszczki mimiczne?

To one pojawiają się na naszej skórze jako pierwsze oznaki jej starzenia. Zmarszczki mimiczne, bo o nich mowa, prędzej czy później zaczynają okalać okolice oczu, ust i oczywiście czoła. U niektórych osób pojawiają się w wieku 30 lat, a u innych tuż po dwudziestce. Dlatego też warto wiedzieć, kiedy zacząć używać krem na zmarszczki i jak go dobrać.

Zmarszczkom mimicznym możemy zapobiec

Jak? Już zawczasu stosując odpowiedni krem. Ich pojawienie się jest bowiem oznaką, że skóra zaczyna tracić swoją elastyczność. Jeśli zadbamy o jej optymalny poziom, łatwiej będzie nam ustrzec się oznak marszczenia brwi, czoła czy mrużenia oczu i uśmiechania się od ucha do ucha. Nikt z nas nie jest w stanie zrezygnować z odruchów mimicznych. Możemy jednak naszą skórę wspomóc dbając o jej włókna kolagenowe i elastynę. Ważne tylko, byśmy krem, a także zabiegi pielęgnacyjne, zawsze dobierali odpowiednio do wieku oraz rodzaju skóry (inny krem będzie dla skóry tłustej, a inny dla suchej).

25+ – pierwszy krem na zmarszczki

Dobrze gdy już około 25 roku życia włączymy do pielęgnacji krem na zmarszczki mimiczne. Taki krem ma na celu odnowę naskórka i regenerację zmęczonych (coraz bardziej skłonnych do zapadania) tkanek. W jego składzie powinny znajdywać się substancje pobudzające produkcję kolagenu (którego w wieku 25 lat produkujemy już znacznie miej) oraz substancje regenerujące i silnie nawilżające. Kluczową substancją jest tutaj retinol, który skutecznie opóźnia starzenie. Jeśli więc jesteś przed trzydziestką, postaw a kremy, które właśnie ten składnik zawierają.

30+ – krem na rozleniwioną skórę

Jeśli skończyłaś 30 lat, musisz wiedzieć, że naturalna produkcja kolagenu przez Twoją skórę została właśnie silnie zahamowana, a spadek produkcji estrogenu przekłada się na przesuszenie skóry i utratę jędrności.. Dlatego też krem z serii 25+ niestety nie wystarczy. Jego zadaniem jest utrzymanie optymalnego poziomu nawilżenia, a nie odwrócenie efektów starzenia. Dlatego też po trzydziestce warto sięgając po kremy z tretinoinami, które będąc pochodnymi retinolu, działają odbudowująco. W tym wieku doskonale sprawdzą się również kremy z kwasem hialuronowym.

40+ – czyli czas a zmianę kremu

W wieku 40 lat w Twoim organizmie zachodzą kolejne zmiany, w tym zmiany hormonalne, które mają ogromny wpływ na kondycję skóry. Traci ona wówczas swoją jędrność i naturalną sprężystość, przez co zmarszczki mimiczne mają optymalne warunki do powstawiania. Chyba, że … sięgniesz po dobry krem 40+. Taki krem oprócz tego, że ma działanie nawilżające i regenerujące, działa również napinająco i liftingująco. Co powinien zawierać w swoim składzie? Przede wszystkim retinol, który wnika w głębokie warstwy skóry, estry witaminy C, a także koenzym Q 10. Doskonale sprawdzają się również kosmetyki z proteinami pszenicy lub ryżu, które doskonale napinają skórę.

50+ – zaczynamy drugą młodość

Gdy kobieta kończy 50 rok życia, poziom etsrogenu drastycznie spada, a tym samym tracimy 1/3 produkowanego naturalnie kolagenu. Skóra staje się wiotka, szara i traci swoją jędrność. Dlatego też kremy 50+ koncentrują się przede wszystkim na spłycaniu zmarszczek, liftingu skóry, jej napięciu oraz poprawie wiązań kolagenowych. W takim kremie znajdują się w wysokim stężeniu dobrze znane nam już retinoidy, a także kwas hialuronowy i koenzym Q 10.

60+ – czas a intensywną odbudowę

Bez względu a to, jak bardzo dbamy o naszą skórę, gdy kończymy 60 rok życia, potrzebuje ona intensywnej pielęgnacji. Dlatego też kremy z serii 60+ są koncentracją silnych substancji, które pomagają odbudować jej strukturę. Ich zadaniem jest spłycenie zmarszczek, poprawa owalu twarzy, a także przywrócenie elastyczności i jędrności.

Krem dobrany zawsze do wieku!

Jeśli chcesz zadbać o swoją skórę i pozbyć się zmarszczek mimicznych, zawsze wybieraj kremy dedykowane Twojej kategorii wiekowej. Ich skład różni się znacznie między sobą. Jeśli zastosujesz krem z kategorii „młodszej”, nie przyniesie Ci żadnych efektów. Jeśli wybierze krem dla osób starszych – w krótkim czasie stan Twoje skóry się poprawi, ale krótko po tym, zacznie się pogarszać, gdyż nie będzie ona potrafiła regulować swoich naturalnych procesów. Ostatecznie, zaczniesz starzeć się jeszcze szybciej i intensywniej. Zawsze oprócz kremu warto stosować się do prostych wskazówek i domowych metod.

Inne sposoby

Informacje o zmarszczkach na czole: Jaki krem na zmarszczki na czole?
Jeżeli chcesz poznać ciekawe, domowe metody na niwelowanie zmarszczek – zajrzyj na stronę w linku.
Warto też czytać artykuły na tej stronie http://zmarszczka-lwia.info.pl/

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz pytania lub chcesz zasugerować nam ciekawy temat o zmarszczkach - napisz wiadomość, a chętnie odpowiemy.
Pisz na: info@zmarszczki-statyczne.net.pl