Krem pod oczy na zmarszczki mimiczne

krem pod oczy

Krem pod oczy na zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne niekoniecznie oznaczają starość. Pojawiają się, ponieważ mięśnie twarzy rozkurczają i kurczą się w tych samych miejscach, co – w sposób oczywisty – musi odznaczyć się na skórze. Naturalnie tego rodzaju ślady nie dodają urody. Szczególnie uciążliwe są zmarszczki mimiczne pod oczami. Sprawiają, że twarz wygląda na zmęczoną i starszą, niż w rzeczywistości jest.

Czy krem pod oczy na zmarszczki mimiczne działa?

Kremy pod oczy oraz inne kosmetyki pielęgnacyjne oczywiście mają duży wpływ na satysfakcjonujące rezultaty w poprawie wyglądu. Cechują się także działaniem profilaktycznym. Trzeba jednak pamiętać o tym, że same kosmetyki to nie wszystko. Żeby uniknąć zmarszczek pod oczami, należy pamiętać m.in. o poprawnym demakijażu. Nie można usuwać cieni i tuszy mydłem (szczególnie, jeśli kosmetyki kolorowe są wodoodporne). Lepsze są płyny micelarne lub mleczka. Makijaż trzeba zmywać delikatnie! Najlepiej robić to za pomocą wacika. Ponadto trzeba pamiętać o odpowiedniej ochronie delikatnej skóry pod oczami przed negatywnym działaniem promieni słonecznych (trzeba nosić okulary i stosować kremy z filtrem UV). Na stan skóry negatywnie oddziałuje także palenie papierosów, picie alkoholu, brak aktywności fizycznej oraz zła dieta.

Kremy pod oczy na zmarszczki mimiczne to tylko jeden z elementów właściwej pielęgnacji. Należy stosować je umiejętnie – trzeba dobierać je zgodnie z wiekiem (nie można używać zbyt mocnych kosmetyków) i nakładać w odpowiedni sposób.

Co powinny zawierać kremy pod oczy na zmarszczki?

Pierwszy krem pod oczy na zmarszczki należy stosować po ukończeniu 25. roku życia. Na początku można wybrać lekkie żele oraz kremy ze świetlikiem, witaminą C, E, A. Ważnym składnikiem takich kosmetyków jest koenzym Q10. Warto wybierać kremy Richevon, które zawierają także substancje niwelujące podrażnienia i opuchliznę, należą do nich np. kofeina, wyciąg z ogórka, zielonej herbaty lub aloesu. Kremy pod oczy przeznaczone dla starszych osób powinny mieć w swoim składzie kwas hialuronowy oraz kolagen. Należy pamiętać o tym, że głównym zadaniem kremów na zmarszczki jest nawilżenie i regeneracja skóry. Z tego powodu w kosmetyku powinny znajdować się składniki zatrzymujące wodę. Dobrze jest także natłuszczać skórę.

Trzeba też zdawać sobie sprawę z ważnej roli właściwej suplementacji. W aptekach można znaleźć sporo preparatów pozytywnie oddziałujących na skórę.

Jak nakładać krem na zmarszczki pod oczy?

Podstawową zasadą, o której należy zawsze pamiętać, jest ta mówiąca o wklepywaniu kremu. W żadnym wypadku nie należy wcierać kosmetyku w okolicach oczu! Skóra w tym miejscu jest wyjątkowo delikatna i łatwo ją uszkodzić lub naciągnąć. Dlatego o wiele lepszą metodą jest delikatne wklepanie produktu. Aplikację należy rozpocząć od wewnętrznego kącika oka – wzdłuż łuku brwiowego. Pod oczami można nakładać krem tylko do miejsca, gdzie wyczuwalna jest kość. Ma to znaczenie dla ochrony gałki ocznej. Kosmetyk i tak dostanie się pod rzęsy  – a dzięki ostrożności uniknie się ryzyka przemieszczenia się produktu do gałki ocznej.

Inne sposoby

Informacje o zmarszczkach na czole: Jaki krem na zmarszczki na czole?
Jeżeli chcesz poznać ciekawe, domowe metody na niwelowanie zmarszczek – zajrzyj na stronę w linku.
Warto też czytać artykuły na tej stronie http://zmarszczka-lwia.info.pl/

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz pytania lub chcesz zasugerować nam ciekawy temat o zmarszczkach - napisz wiadomość, a chętnie odpowiemy.
Pisz na: info@zmarszczki-statyczne.net.pl