26 października 2020
Breaking News

Masaż na zmarszczki mimiczne

Walka ze zmianami, jakie zachodzą na naszej twarzy w miarę upływu lat, będzie możliwa do wygrania, jeżeli postawisz na zmasowany atak. Dobrej jakości krem (np. Richevon), sumienny demakijaż co wieczór, dużo snu i mało stresu oraz właściwie przeprowadzany masaż twarzy sprawią, iż zmarszczki mimiczne pojawia się znacznie później i będą mniej widoczne.

W gabinecie SPA i zaciszu własnego domu

Masaż na zmarszczki mimiczne jest częścią większości zabiegów na skórę twarzy wykonywanych w gabinetach odnowy biologicznej. Ma on działanie rozluźniające napięcia, powodowane nadmiernym poziomem stresu a jednocześnie ujędrnia skórę, poprawiając jej kondycję. Możesz korzystać z jego dobrodziejstw w salonach SPA ale równie skutecznie wykonasz zabieg samodzielnie w domu. Należy jedynie pamiętać o kilku kluczowych zasadach masażu i wspomagać się właściwymi preparatami, które spotęgują efekt podjętych działań.

Czym masować skórę?

Każdy typ skóry będzie wymagał innego preparatu, dopasowanego do jej potrzeb. Jeżeli masz ulubione serum, czy olejek o sprawdzonym działaniu, to możesz swobodnie sięgnąć po niego podczas masażu. Zwolenniczki naturalnych kosmetyków mogą wykorzystywać nierafinowany olej kokosowy bądź oliwę z oliwek. Zobacz, co o zmarszczkach pisze styl.pl

Sposoby masażu

Wykonując masaż na zmarszczki mimiczne, warto rozpocząć od skóry czoła. Przesuwaj palce od linii brwi po linię włosów, wykonując ruchy pionowe. Kolejno połóż opuszki palców wskazujących na środku czoła i przesuwaj nimi skórę w kierunku do skroni. Rozpocznij tuż nad linią brwi i zakończ przed linią włosów. Analogicznie przenieś się na centralną część twarzy – wykonuj ruchy od skrzydełek nosa do uszu i od środka brody do kącików ust. Zmarszczki mimiczne wokół ust warto rozmasowywać, przeciągając palce od kącików ust w kierunku uszu oraz uciskając skórę od skrzydełek nosa w kierunku brody.

Szyja pod specjalnym nadzorem

Spora część osób skarży się na to, iż skóra szyi szczególnie szybko traci swoją gładkość i przez to postarza nawet najbardziej zadbaną twarz. Dlatego też, należy wykonywać regularnie jej masaż, by zachowała jak najlepszą kondycję. Ruchy powinny być kierowane od dolnej części szyi w stronę linii żuchwy. Kolejno należy przejść do części na wysokości dolnej szczęki Przesuwaj palce od środka brody do dolnej części ucha.

Efekty masażu twarzy

Codzienne wykonywanie masażu twarzy przez około 5 minut (można to zrobić podczas wieczornej toalety) przyniesie odprężenie i częściowe wygładzenie zmarszczek oraz skutecznie spowolni ich dalsze pojawianie się. Dodatkowo skóra będzie lepiej ukrwiona, znacznie elastyczniejsza i promienna.

Bibliografia

1. Malinowska P., Kujałowicz K., Analysis of a Market Offer of Anti-Wrinkle Cosmetics Intended for Mature Skin Care

Oceń artykuł.

1 komentarz do “Masaż na zmarszczki mimiczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 9