Pierwsze zmarszczki mimiczne pod oczami – co zrobić?

Pierwsze zmarszczki mimiczne pod oczami – co zrobić?

Tak zwane kurze łapki to najwcześniejsze zmarszczki, jakie pojawiają się na naszej twarzy. Niekiedy są one widoczne już w wieku 20 lat. I chociaż główną przyczyną ich powstawania są nasze złe nawyki, jak każde inne zmarszczki, także te powstałe wokół oczu, z czasem potrafią zamienić się w głębokie, paskudne bruzdy. Na szczęście można temu zapobiec.

Dlaczego właśnie oczy?

Jak to się dzieje, że to właśnie w okolicy oczu pojawiają się pierwsze zmarszczki? Po pierwsze jest to spowodowane naszą mimiką twarzy. Każdego dnia wielokrotnie marszczymy nasze oczy, czy to patrząc pod słońce, chcąc wyostrzyć wzrok, czy denerwując się. Powstające podczas tego marszczenia linie z czasem zaczynają być widoczne nawet w stanie spoczynku mięśnia. A to dlatego, że nasza skóra z wiekiem traci swoją elastyczność. A skóra pod oczami najszybciej, gdyż jest najbardziej wrażliwa. Dlatego też to właśnie w kącikach oczu, a także bezpośrednio pod nimi pojawiają się pierwsze zmarszczki.

Zmarszczki mimiczne pod oczami – jak zapobiegać?

Oczywiście procesu starzenia skóry nie da się zatrzymać na zawsze. Można go jednak zahamować na tyle, by przez wiele lat cieszyć się jej pięknym wyglądem. A jeśli do tego dołączymy odpowiednią pielęgnację, możemy mieć pewność, że wiek naszej skóry będzie znacznie niższy niż ten, który wskazywać będzie nasza metryka. Zacznijmy więc od zapobiegania. Kluczowym elementem jest tutaj kontrola odruchu mimiki twarzy. Uśmiechanie się jest jak najbardziej wskazane, ale już marszczenie oczu czy brwi z byle powodu nie! Drugim kluczowym elementem jest nawadnianie organizmu. Dwa litry płynów zalecane przez lekarzy to nie żaden mit! Organizm potrzebuje wody, także do tego, by chronić skórę przed procesami starzenia. Poza tym w zapobieganiu zmarszczkom mimicznym niezwykle pomocne są masaże twarzy, które bez problemu możemy sami wykonać oraz stosowanie kremów chroniących przed wysuszeniem (np. krem Richevon), w tym kremów z wysokimi filtrami. Warto też raz w tygodniu stosować maseczki

Pierwsze zmarszczki – jak się pozbyć?

To, że zauważyłaś pierwsze zmarszczki mimiczne pod oczami, nie oznacza, że musisz się z nimi pogodzić. Warto bowiem wiedzieć, że istnieją skuteczne sposoby na ich spłycenie. I nie chodzi tutaj tylko o odpowiednie kremy ujędrniające skórę i wypełniające przestrzenie między tkankami, ale również o pewne nawyki. Po pierwsze, należy zrezygnować ze spania na brzuchu. Podczas takiej pozycji skóra twarzy jest naciągnięta ku dołowi, podczas gdy w pozycji na plecach jest odpowiednio napięta i doskonale się regeneruje. Po drugie, warto do diety włączyć produkty bogate w kwasy tłuszczowe omega-3. Są nie tylko zdrowe dla serca, ale też pomagają spłycać zmarszczki i zachować jędrność skóry. I po trzecie, koniec z częstym myciem twarzy. Może Ci się to wydawać dość dziwne, ale woda zmywa wydzielane przez skórę naturalne olejki, których zadaniem jest ochrona przed szkodliwymi czynnikami i zatrzymanie wody.

Jeśli chcesz pozbyć się zmarszczek pod oczami, pamiętaj, że wiele zależy od Twoich nawyków, także żywieniowych i pielęgnacyjnych. Wystarczy nieco samodyscypliny, by już po dwóch tygodniach cieszyć się pierwszymi widocznymi efektami.

Leave a comment

If you want to share your opinion, leave a comment.

Logged in as . Log out?

You may use these HTML tags and attributes:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong> 

Inne sposoby

Informacje o zmarszczkach na czole: Jaki krem na zmarszczki na czole?
Jeżeli chcesz poznać ciekawe, domowe metody na niwelowanie zmarszczek – zajrzyj na stronę w linku.
Warto też czytać artykuły na tej stronie http://zmarszczka-lwia.info.pl/

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz pytania lub chcesz zasugerować nam ciekawy temat o zmarszczkach - napisz wiadomość, a chętnie odpowiemy.
Pisz na: info@zmarszczki-statyczne.net.pl