26 października 2020
Breaking News

Popularne zabiegi na zmarszczki mimiczne

Zmarszczki mimiczne to wyjątkowy typ zmarszczek – pojawiają się jako pierwsze, powstają w wyniku uśmiechania się, częstego marszczenia brwi oraz mrużenia oczu. Ze zmarszczkami mimicznymi można podjąć skuteczną walkę – istnieje na to kilka sposobów. Jednym z nich są specjalne zabiegi. Który z nich jest najlepszy?

Botoks

Botoks polega na ostrzykiwaniu powstałych na skórze zmarszczek oczyszczoną toksyną botulinową, którą określa się często mianem jadu kiełbasianego. Choć substancja ta może wyrządzić szkody w organizmie, jeśli zostanie połknięta, to wstrzyknięta w skórę potrafi odmłodzić twarz o kilka lat – w skórę wstrzykuje się niewielkie ilości toksyny o odpowiednim stężeniu. Za sprawą botoksu twarz zyskuje łagodniejsze rysy, skóra napina się i dzięki temu zmarszczki mimiczne stają się często całkowicie niewidoczne.
Kiedy toksyna botulinowa znajdzie się w skórze, ostrzyknięte nerwy przestają wysyłać impulsy do mięśni, a te nie będą się kurczyć. Nie oznacza to jednak, że twarz będzie wyglądać jak maska – jeśli botoks wykonuje specjalista, unieruchomione zostaną tylko te mięśnie, które odpowiadają za powstawanie zmarszczek.
Cena takiego zabiegu różni się w zależności od miejsca, w które trzeba wstrzyknąć toksynę. Najczęściej waha się w przedziale 400-1200 zł. Efekty utrzymują się przez ok. 4-6 miesięcy.

Kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to substancja, która znajduje się w naszej skórze – odpowiada ona za właściwe napięcie i nawilżenie skóry. Znalazła także zastosowanie w zabiegach medycyny estetycznej i jest równie popularna, co botoks. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego wygląda podobnie – w okolice zmarszczek wstrzykuje się kwas (robi się to za pomocą igły lub specjalnych kaniul). Po wstrzyknięciu w skórę, kwas hialuronowy wiąże wodę i zwiększa swoją objętość, przez co zmarszczki wygładzają się – nie ma tu więc unieruchomienia mięśni.
Efekty widać od razu po zabiegu, a pełny rezultat można zaobserwować po upływie 2-3 dni. Efekty zabiegu utrzymują się nieco dłużej niż w przypadku botoksu – najczęściej jest to 6-12 miesięcy. Kwas hialuronowy będzie stopniowo zanikał w skórze. Cena takiego zabiegu wynosi ok. 700-1100 zł. Wiele zależy od tego, jakiego rodzaju zmarszczki chcemy wypełnić.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia igłowa to kolejny zabieg medycyny estetycznej, dzięki któremu można skutecznie pozbyć się zmarszczek mimicznych. Jej celem jest pobudzenie oraz regeneracja włókien kolagenowych i elastynowych w skórze, które odpowiadają za jej napięcie i elastyczność. Zabieg polega na podskórnym podawaniu niewielkich dawek aktywnego preparatu. Na skórze dość gęsto powstają małe grudki i ślady po wkłuciach, które znikają po kilku godzinach.
Możliwe do uzyskania efekty to przede wszystkim bardzo głębokie nawilżenie skóry, uzupełnienie niedoborów witamin i minerałów w skórze oraz stymulacja komórek do produkcji zwiększonej ilości włókien i elastyny, dzięki czemu twarz zyskuje młodszy wygląd, a skóra jest właściwie napięta i jędrna.
Pełny efekt widoczny jest po wykonaniu serii 4-6 zabiegów, a każdy z nich powinien być wykonywany co 2-4 tygodnie. Koszt jednego zabiegu to ok. 250-600 zł.

Zabiegi na zmarszczki mimiczne – który najlepszy?

Nie da się jednoznacznie określić, który z wymienionych zabiegów jest najlepszy i najskuteczniejszy (najlepiej ich uniknąć – poznaj sposoby). Wiele zależy od wieku pacjentki, kondycji skóry i głębokości zmarszczek. Czasami, aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się połączenie dwóch zabiegów, czyli np. zastosowanie botoksu i późniejsze wstrzyknięcie kwasu hialuronowego.

Po tego typu zabiegach należy pamiętać o codziennej, odpowiedniej pielęgnacji – regularne nawilżanie skóry twarzy jest bardzo ważne. Aby o to zadbać wystarczy stosować dobre, naturalne dermokosmetyki np. Richevon.

Bibliografia

1. Miczka A., Roślinne komórki macierzyste w kosmetykach, 2016
2. Thornefeldt C., Cosmeceuticals containing herbs: fact, fiction and future, 2005
3. Pavicic T., Gauglitz G.G., Lersch P., Schwach-Abdellaoui K., Malle B., Korting H.C., Farwick M., Efficacy of cream-based novel formulations of hyaluronic acid of different molecular weights in anti-wrinkle treatment, 2011

5 (100%) 1 ocen artykułu

5 komentarzy do “Popularne zabiegi na zmarszczki mimiczne

  1. Trochę to wszystko drogie 🙁 botox może bym kiedyś zrobiła ale zanim uzbieram 🙁 poza tym słyszałam że zmarszczki mimiczne na czole kwas hialuronowy najbardziej i najszybciej niweluje..

  2. Mezoterapia mi fajnie zmarszczki mimiczne wokół ust wygładziła także nie ma co się zastanawiać a co do kremików to albo olejki albo kupcie richevon sobie i zobaczycie jaka bedzie roznica po kilky tygodniach!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 42 = 52