Zmarszczki mimiczne krem czy ćwiczenia?

Zmarszczki mimiczne krem czy ćwiczenia?

Pojawienie się zmarszczek to dla wielu osób oznaka, by zacząć je łagodzić i zapobiegać ich dalszemu rozwojowi. Oczywiście perfekcyjnie jest, gdy zaczyna się jeszcze przed pojawieniem się pierwszych oznak starzenia. Nie wszystkie zmarszczki są jednak dowodem na to, że organizm przestaje był młody i pełen witalności. Zmarszczki mimiczne powstają w wyniku posługiwania się mięśniami twarzy – uśmiechu, marszczenia czoła, ściągania brwi i mrugania. W jaki sposób z nimi walczyć, używać kremu czy ćwiczeń?

Mechanizmy powstawania zmarszczek

To z pozoru proste pytanie nie ma swojej zwięzłej odpowiedzi. Wybierając odpowiedni na zmarszczki mimiczne krem lub dobierając zestaw ćwiczeń dla siebie warto pamiętać o tej złożoności. Przede wszystkim, za zmarszczki odpowiadają ubytki kolagenu i elastyny. Te substancje utrzymują skórę w napięciu, a z wiekiem czy też wraz z działaniem promieni słonecznych zostają uszkodzone i znacznie ich ubywa. To pole działania dla kremu. Z kolei mięśnie twarzy podlegają z czasem tak zwanej migracji – naciągają się, wiotczeją, przemieszczają. Tu z kolei cuda zdziałają ćwiczenia, najlepiej połączone z masażem i dobrze dobrane do odpowiednich partii twarzy.

Odpowiednie substancje

Kremy przeciwzmarszczkowe mają złożone zadanie. Przede wszystkim, nie dopuścić do przesuszenia skory, by nie stała się zbyt wiotka. Komórki, w których brakuje wody nie utrzymują prawidłowej sprężystości, zapadają się, odkształcają, a siły grawitacji działają na nie o wiele szybciej. Dlatego też w kremach i specjalistycznych preparatach przeciwzmarszczkowych można znaleźć substancje nawilżające. Jednym z najsilniejszych składników o takim działaniu jest kwas hialuronowy. Kolejnym ich zadaniem jest uzupełnienie niedoborów elastyny i kolagenu. Odpowiedni na zmarszczki mimiczne krem musi wspomagać tę naturalną „siatkę” podtrzymującą skórę. Często pomaga także złuszczanie naskórka i poprawa jego napięcia, na przykład dzięki kosmetykom z retinolem. Nie można tutaj pominąć także wagi ochrony skóry przed promieniowaniem słonecznym – to właśnie ono przyspiesza starzenie się cery, często w wielkim stopniu! Dobry krem do twarzy musi zawierać stabilne filtry, w przeciwnym razie nie będzie skutecznie przeciwdziałał rozwojowi zmarszczek mimicznych,

Ćwiczenia na młodość

Regularne wykonywanie ćwiczeń mięśni twarzy pomaga im zachować siłę niezbędną do podtrzymywania skóry. Do ćwiczeń tych należy między innymi „joga twarzy” – wykonywane ruchy to między innymi szerokie otwieranie oczu i ust, cofanie podbródka, napinanie i rozluźnianie mięśni w policzkach. Ćwiczenia są przede wszystkim bronią przeciwko grawitacji, a ich uzupełnieniem będzie świadomość nawyków – wiele osób „nabywa” zmarszczek mimicznych dzięki swoistym manierom, takim jak marszczenie brwi czy krzywienie się. Warto im się przyjrzeć i wyeliminować, by nie pogłębiać już istniejących zmarszczek i nie tworzyć nowych. Przeczytaj więcej.

Połączone siły

Trudno jednoznacznie przechylić szalę na korzyść kremów lub ćwiczeń. Codzienne stosowanie dobranego kremu połączone z masażem twarzy świetnie sprawdzi się jako sposób na pobudzenie skóry do syntezy kolagenu i elastyny. Z kolei ćwiczenia i praca nad nawykami działają tam, gdzie krem nie może za wiele zdziałać – zapobiegając przykrym skutkom siły grawitacji. Ani krem, ani ćwiczenia nie dadzą osobno skutku, który można osiągnąć łącząc je ze sobą. Zaczynając poważną walkę o odmłodzoną skórę twarzy i zahamowanie rozwoju zmarszczek mimicznych warto uruchomić wszelkie dostępne siły i zadziałać kompleksowo, by szanse na pełen sukces wzrosły.

Inne sposoby

Informacje o zmarszczkach na czole: Jaki krem na zmarszczki na czole?
Jeżeli chcesz poznać ciekawe, domowe metody na niwelowanie zmarszczek – zajrzyj na stronę w linku.
Warto też czytać artykuły na tej stronie http://zmarszczka-lwia.info.pl/

Skontaktuj się z nami!

Jeżeli masz pytania lub chcesz zasugerować nam ciekawy temat o zmarszczkach - napisz wiadomość, a chętnie odpowiemy.
Pisz na: info@zmarszczki-statyczne.net.pl