24 listopada 2020
Breaking News

Zmarszczki mimiczne na czole w młodym wieku – jak się ich pozbyć?

Zmarszczki mimiczne są naturalną konsekwencją używania mięśni twarzy, które pracują nieustannie, gdy się dziwimy, śmiejemy, złościmy, smucimy i tak dalej. Te, które pojawiają się na czole są niestety najbardziej widoczne już na pierwszy rzut oka, a z racji na fakt, że te partie mięśni napinają się w związku z przeżywaniem negatywnych emocji, twarz ze zmarszczkami mimicznymi na czole wydaje się zła i ponura. Zwłaszcza w młodym wieku może to szpecić! Co można zrobić, by pozbyć się pierwszych zmarszczek? Czy są na to jakieś domowe sposoby?

Zmarszczki mimiczne na czole w młodym wieku

Wiele osób skarży się, że pierwsze zmarszczki mimiczne pojawiły się u nich bardzo wcześnie – jeszcze przed 30 rokiem życia. Tymczasem warto wiedzieć, że mogą się pojawić już nawet u nastolatków! Zmarszczki tego typu są bowiem związane przede wszystkim z działaniem mięśni mimicznych twarzy, co oznacza, że jeśli jesteśmy osobami ekspresyjnymi, skóra musi znosić ich ciągłą pracę dużo częściej. Efektem jest właśnie powstanie bruzd, które stopniowo się pogłębiają.
Oczywiście, na powstanie zmarszczek w młodym wieku ma jeszcze wpływ wiele innych czynników – zła dieta, niewłaściwa pielęgnacja skóry (skóra przesuszona), nadużywanie solarium czy zbyt długie i częste opalanie na słońcu, ale i czynniki genetyczne. Przy tym tylko na te ostatnie nie mamy przecież jeszcze wpływu.

Likwidacja zmarszczek mimicznych – ćwiczenia

Zmarszczki mimiczne najlepiej zlikwidować stosując odpowiednie ćwiczenia. Taki trening mięśni twarzy pomoże też zapobiec ich szybkiemu pojawieniu się w przyszłości. Zapewne wiele osób się zdziwi, jak to możliwe – skoro nadużywanie mimiki sprawia, że zmarszczki się pojawiają, to jak można używać ćwiczeń prewencyjnie? Otóż, odpowiedź jest prosta – dzięki ćwiczeniom skóra staje się bardziej elastyczna, a mięśnie się rozciągają. W ten sposób bruzdy stają się bardziej wygładzone, ponieważ trening sprawia, że skóra napina się i marszczy w nieco innym miejscu.
Jeśli chodzi o zmarszczki mimiczne na czole, wyróżnia się dwa ich rodzaje – pionowe i poziome. Te pierwsze tworzą tak zwaną lwią bruzdę między brwiami, składając się z jednej, dwóch, a czasem nawet i trzech zmarszczek. Zmarszczki poziome pojawiają się zaś zwykle mniej więcej pośrodku czoła i często biegną przez całą jego długość. To tak zwana marsowa mina. Zmarszczki te powstają w reakcji na negatywne uczucia – złość, zdziwienie, szok, agresję – ale także i na skutek na przykład mrużenia oczu w czasie dużego skupienia. Ćwiczenia, które pomogą się pozbyć tych zmarszczek powinno się wykonywać kilka razy dziennie w całej serii. Zaczynamy od szerokiego otwarcia oczu, jednak starając się, by pracowały tylko brwi, a nie czoło. Można sobie pomóc palcami, trzymając je nad nosem. Następnie kładziemy je około 0,5 centymetra powyżej brwi. Opuszczamy palce ze skórą w dół i otwieramy szeroko oczy, próbując pokonać opór palców. Wytrzymujemy chwilę i powtarzamy. Więcej przeczytasz na ofeminin.pl

Likwidacja zmarszczek – domowe maseczki

Zmarszczki mimiczne tworzą się na skórze głównie wówczas, gdy jest słabo nawilżona, sucha. Powinniśmy ją zatem nawilżać zarówno od środka (pijąc dużo wody), jak też od zewnątrz. Używajmy kremów nawilżających (np. Richevon), najlepiej z kolagenem, który dodatkowo uczyni ją napiętą, zapobiegając przedwczesnemu starzeniu. Kupując kremy w sklepach, sprawdzajmy też, czy zawierają hydroksykwasy oraz retinol (czyli witaminę A) – powinny.
Idealnym remedium na zmarszczki są również domowe maseczki. Do ich wykonania warto używać naturalnego jogurtu, miodu, oleju kokosowego, a także soku z cytryny. Maseczka z samych cytrusów również potrafi zdziałać cuda, ponieważ obfitują one w witaminę E oraz C. W dodatku pomogą pozbyć się zaskórników. Doskonała będzie także maseczka z białka jaja, wymieszanego z aloesem. Obydwa składniki obfitują bowiem w witaminę E. Maseczki należy trzymać na czole około 15 minut, po czym zmyć ciepłą wodą. Powtarzajmy zabieg tyle razy, ile uznamy za stosowne – nie zapomnijmy jednak zawsze o nałożeniu po nim na twarz nawilżającego kremu.

Bibliografia

1. Łastowiecka-Moras E., Bugajska J., Naturalne promieniowanie UV a przedwczesne starzenie się skóry człowieka, 2001
2. Moriarty C.K., Zastosowanie toksyny botulinowej w zabiegach odmładzania skóry twarzy, 2004
3. Nusgens B.V., Humbert P., Rougier A., Zewnętrzne zastosowanie witaminy C, 2002

3 (60%) 2 ocen artykułu

1 komentarz do “Zmarszczki mimiczne na czole w młodym wieku – jak się ich pozbyć?

  1. Z maseczkami na zmarszczki robionymi w domu jest ten problem , że trzeba mieć na to czas 😉 ja wolę sobie już pójść do kosmetyczki na taką maseczkę przeciwzmarszczkową i się nie przejmować i wtedy miło spędzić czas <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

82 + = 92